Martin Žampach

Žampach Martin

Martin Žampach je průmyslový designer. Studoval sklářské umění na Střední umělecké škole. Absolvoval průmyslový design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Akademii výtvarných umění v Krakově.

V zahraničí pracoval pro architektonické studio v brazilské Londrině a pro renomované studio CuldeSac ve španělské Valencii. Martin Žampach je také spoluzakladatel design studia Prototypum.

Kolekce Spiral vznikla v roce 2014. Jednoduché elegantní tvary těchto váz rozzáří váš interiér a dodají vašim květinám jednoduchou eleganci a dynamiku. 

Kolekce Wave. V této kolekci se spojuje znalost technologie 3D tisku, designu a urputností navrhnout produkt co nejvíce optimalizovaný na kvalitu a relativně krátký čas potřebný pro tisk. Hledá balanc mezi estetikou, tvaroslovím a optimální tloušťkou jednotlivých žeber. Vzniká tak tvar, který by bylo nemožné vyrobit běžné dostupnou sériovou technologií. 

Kolekce váz Zigzag byla navržena tak, aby otestovala hranice 3D tisku. Běžně se technologie 3D tisku využívá spíše k prototypování, kde nesejde příliš na estetickém výsledku. Vznikl originální design, který testuje hranice zešikmených ploch, které jsou pro tuto kolekci symbolické.

Seznamte se s kolekcí váz Bubbles. Každý tvar je tak neopakovatelný. Do interiéru vnesou ladný tanec tvarů a unikátních barev. Vyrobené z recyklovatelného materiálu PLA pomocí 3D tisku.

WebFacebookInstagram