Reich Kateřina

Reich Kateřina

Šperky které vyrábí Kateřina Reich jsou na první pohled ojedinělé svým konstruktivním a přísně geometrickým výrazem. Mají dokonale propracované detaily. Autorka se pro jejich podobu inspiruje futuristickým stylem. Také svou vizí budoucnosti, kdy jsou vytvořeny šperky na pomezí body artu, ale přitom stále s důrazem na jejich funkční nositelnost.

Kateřina Reich se zajímá hlavně o inovativní a netradiční přístupy ve šperku. V roce 2018 byla její kolekce Kyō, inspirovaná japonským uměním. Byla oceněna na mezinárodní přehlídce designu – Designblok jako Nejlepší kolekce šperků. Následně navržená na ceny Czech Grand Design. Ve svých špercích ráda využívá chirurgickou ocel, zlacenou mosaz a stříbro v kombinaci s akrylátovým sklem, které tvoří důležitý barevný akcent. 

Kolekce šperků Kyō je volně inspirovaná světem umění a tradicemi starého Japonska. A to především dřevoryty japonských mistrů Utamara Kitagawy a Utagawa Kunisady tvořících v 18. a 19. století, kteří zachycovali zejména život gejš a kurtizán.

Kolekce Crystal Sky je vyrobena z kvalitní anti-alergenní chirurgické oceli a doplněna barevným transparentním Perspexem – akrylátovým sklem, které je ručně broušené a leštěné do geometrických tvarů.  Akrylátové sklo výborně imituje sklo, ale oproti tradičnímu sklu je lehké a nerozbitné.  

Šperky z kolekce Airy jsou vyrobeny z transparentního akrylátového skla – Perspexu a doplněny prvkem z anti-alergenní chirurgické oceli. Perspex výborně imituje sklo, ale oproti tradičnímu sklu je lehký a nerozbitný.  

WebFacebookInstagram