Olšáková Karla

Karla Olšáková

Studio založila Karla Olšáková v roce 2011 a od roku 2018 je součástí Rudolf Rusňák. Karla vystudovala UMPRUM v Praze ateliér K.O.V. a Rudolf absolvoval studium na bratislavské Vysoké škole výtvarných umění v ateliéru keramiky.

Šperky vyrábí ručně tradičními šperkařskými technikami ze stříbra a zlata. Zároveň ale najdeme kolekce ve kterých používají  jiný materiál, například dřevo, dýhu, břidlici, pryž nebo beton. Ve své tvorbě se zaměřují hlavně na architektonickou kvalitu.

Některé z jejich autorských šperků najdeme v soukromých sbírkách ve Vídni, Hamburku, New Yorku, Bratislavě a v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. V roce 2011 získala Karla Marzee Graduate Prize. 

Kolekce Pearl ze stříbra s kultivovanou perlou vytvořená Karlou Olšákovou a Rudym Rusnakem.

Kolekce Sequence. Spolupráce s Rudolfem Rusňákem.

Kolekce Lines. Nápověda pro kolekci je hluboce spjata se samotnou podstatou materiálu. Jako odrazový můstek posloužila Karle fascinace kaučukem, která jí dala silný impuls pro její tvorbu. Zatímco v průmyslu se běžně používá, ve šperkařství je pryž naopak vnímána jako jednak neobvyklý, jednak jako polotovar s mimořádně velkým výrazovým potenciálem.

V nabídce najdete také kolekce Organic, Seed, Tube, Loop a další.

WebFacebookInstagram