Rautis

Rautis - portrét

V rodinné firmě Rautis se můžete setkat s jedinečným řemeslem foukání skleněných perlí a výroby perličkových vánočních ozdob, které má v Poniklé tradici už od roku 1902.

Jsme poslední firmou na světě, které se podařilo zachovat staré technologie a udržet výrobu stále aktuální a živou.

Kolekce Geometric. Tvary ozdob jsou zjednodušeny až na samou jejich podstatu a plní funkci interiérové prostorové dekorace. Věnec na sváteční tabuli nebo jako nástěnná dekorace? Vánoční ozdoba nebo květinový závěs pro nenáročné pokojovky? Ozdoby, které Vás budou bavit po celý rok. Pro Rautis navrhla Petra Hartmanová.

Kolekce Miracle. S velkou radostí představujeme naši novou kolekci perličkových ozdob, kterou pro nás navrhla Tereza Drobná. Minimalisticky pojaté ozdoby symbolizují samou podstatu Vánoc – příběh o narození Ježíše Krista v Betlémě. Kolekce obsahuje Svatou rodinu – Pannu Marii, Ježíška a Svatého Josefa a zvěstovatele betlémské události – archanděla Gabriela a Betlémskou hvězdu. V kolekci se spojuje starodávné řemeslo se současným designem, přesné tvary skleněných perliček kontrastují se surovými minerály. Kov, sklo a kámen! Pro Rautis navrhla Tereza Drobná.

WebFacebookInstagram