Fractum Object

Fractum object - logo

Fractum Object je české designérské studio, které vytváří keramické objekty s důrazem na surové materiály a textury.

Proces tvorby se zaměřuje na přijetí krásy v její pomíjivosti a nedokonalosti, kolekce studia zahrnují nepravidelné tvary, organické textury a zemité odstíny. Každý kus je vyráběný ručně pomocí experimentálních postupů, výsledkem jsou jedinečné předměty, které ukazují zaměření studia na jednoduchost a jedinečnost.

Kolekce Momentum je zhmotněním nejistoty situace a permanentním zachycením momentu do hmoty. Autoři při tvoření objektů netuší, jaký bude výsledek a nechávají se vést intuicí. Velkou inspirací jim je historie keramické kultury. Prvky starověkých a středověkých užitkových výrobků jsou vyobrazeny v nové formě a umělci tak vzdávají úctu jednomu z nejstarších řemesel.

Objekty vznikají experimentální technikou modelování. Prvotní kus kameninové hlíny se zahřeje a roztahuje se palicemi zevnitř. Tímto postupem se venkovní povrch rozpíná a praská, čímž vzniká surová textura linií. Kombinací vybraného materiálu a procesu vzniká napětí reflektující vztah člověka s organickou hmotou, které je v momentu
formování v objektu navždy zvěčněno.

WebFacebookInstagram