Aleš Boem

Boem Aleš

Aleš Boem, vlastním jménem Aleš Kachlík je český designér. Zabývá se nejen produktovým designem, ale i uměleckými a architektonickými projekty v minimalistickém a maximalistickém stylu.

 

Aleš Boem studoval produktový design pod vedením Jana Čapka na FUD. V době bakalářského studia začal být populární minimalismus a i jeho první produkt se vyjímal právě touto jednoduchou estetikou.

Poté odjel studovat interiérový design do Bruselu a vytvořil kolekcí brýlí, v návaznosti na to založil i svou první firmu. Snažil se zachránit zbytky české výroby brýlí a začít novou produkci s modernizovanější technologií. Magisterské studium absolvoval ve ateliéru Olgoj Chorchoj na pražské Umprum se kterými začal spolupracovat a je autorem dvou vítězných návrhů veřejného pražského mobiliáře, který je oceněný cenou Red Dot Design Award jako Best of the best.

Spolupracoval s firmami jakou jsou Ambiente, T-Mobile nebo Meyto, kde poté také pracoval jako kreativní ředitel. V současné době se primárně věnuje vlastní značce Boem, pro kterou navrhl kolekci nábytku a doplňků, které si každý může vytisknout doma.

WebFacebookInstagram