Alexandr Martsynyuk - Undernet Jumper
Alexandr Martsynyuk - Undernet JumperAlexandr Martsynyuk - vyprimovacAlexandr Martsynyuk - Undernet JumperAlexandr Martsynyuk - Undernet JumperAlexandr Martsynyuk - Undernet Jumper

Alexandr Martsynyuk

FacebookInstagram
Alexandrova tvorba tématicky vychází z konfrontace jedince s technologií a s tím spojené sociopolitické a ekologické aspekty. Tvoří krátké narativní příběhy uvádějící diváka do absurdních situací, které zažívá hlavní hrdina v nedaleké budoucnosti. Nesoustředí se však tolik na detailní popsání světa povídky, nýbrž na emoční interiér postavy která je vržená do jednotlivých environmentů. Alexandr zpracovává tyto scény pomocí digitálního obrazu kombinovaného s 3d animací a zpětně je vkládá do reálného prostoru v podobě instalace. – V „AirBreath“ se rozhodl tyto digitální scény realizovat v reálné podobě jako 3d vytištěné sochy a objekty vycházející z jeho autorských textů, které jsou také narativní linkou pro jeho videa.

Alexandrova tvorba tématicky vychází z konfrontace jedince s technologií a s tím spojené sociopolitické a ekologické aspekty. Tvoří krátké narativní příběhy uvádějící diváka do absurdních situací, které zažívá hlavní hrdina v nedaleké budoucnosti. Nesoustředí se však tolik na detailní popsání světa povídky, nýbrž na emoční interiér postavy která je vržená do jednotlivých environmentů.

Alexandr zpracovává tyto scény pomocí digitálního obrazu kombinovaného s 3d animací a zpětně je vkládá do reálného prostoru v podobě instalace. – V „AirBreath“ se rozhodl tyto digitální scény realizovat v reálné podobě jako 3d vytištěné sochy a objekty vycházející z jeho autorských textů, které jsou také narativní linkou pro jeho videa.

Výstavy umělce

Slow Panache of Solitude

Slow Panache of Solitude - Undernet Jumper - Alexandr Martsynyuk
Alexandr Martsynyuk - Undernet JumperAlexandr Martsynyuk - Undernet JumperAlexandr Martsynyuk - vyprimovacMgA.  Jiří Krejčířík - Nouveau collectionMgA.  Jiří Krejčířík - Roots AltarTomáš Kurečka - Menthol deštníkyTomáš Kurečka - Menthol deštníkTomáš Kurečka - malbaMgA.  Jiří Krejčířík - Arnaud bench
14. 2. 2024 - 19. 5. 2024
Ve výstavě Slow Panache of Solitude propojujeme designéra Jiřího Krejčiříka, multimediálního umělce Alexandra Martsynyuka pracující s 3D a konceptuálního umělce Tomáše Kurečku.

Všichni tři autoři pracují na pomezí umění a designu a vyznačují se osobitým stylem komentující současný svět.

Autory výstavy Slow Panache of Solitude jsou:

Jiří Krejčiřík
Alexandr Martsynyuk
Tomáš Kurečka